Προς τις Φοιτήτριες/τους Φοιτητές του Γ’ και Δ’ έτους του Τμήματος Θεατρικών Σπουδών

Κατά το Eαρινό Eξάμηνο του τρέχοντος ακαδημαϊκού έτους (2015-16) θα πραγματοποιηθεί το πρόγραμμα «Πρακτική Άσκηση Πανεπιστημίου Πατρών: Τμήματος ΘΕΑΤΡΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ», στα πλαίσια της πράξης «Πρακτική Άσκηση Φοιτητών Πανεπιστημίου Πατρών» που υλοποιείται από το Ε.Π. "ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥ ΔΥΝΑΜΙΚΟΥ, ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΚΑΙ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗ» 2014-2020" και συγχρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή Ένωση και Εθνικούς Πόρους.  στο πλαίσιο του οποίου 35 τριτοετείς και τεταρτοετείς φοιτήτριες/ές (συνολικά) θα έχουν τη δυνατότητα να απασχοληθούν με πλήρες ωράριο κατά τους μήνες Απρίλιο και Μάιο και συμβολική αμοιβή (250€ το μήνα) και ασφάλεια (1% κατά κινδύνου) σε θέατρα, πολιτιστικούς φορείς και εφημερίδες της Πάτρας, αφού παρακολουθήσουν σεμινάριο ενημέρωσης.

Όσες και όσοι ενδιαφέρονται να συμμετάσχουν παρακαλούνται να καταθέσουν υπογεγραμμένη έως και τη Δευτέρα 7 Μαρτίου 2016 τη σχετική αίτηση στο Γραφείο της κ. Μπερτσουκλή και ηλεκτρονικώς στο e-mail του Επιστημονικού Υπευθύνου (gsampatak@upatras.gr).