ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΡΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΠΟΥ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΝ ΒΙΟΛΟΓΟΥΣ

Το Τμήμα Βιολογίας στα πλαίσια της πράξης «Πρακτική Άσκηση Φοιτητών Πανεπιστημίου Πατρών» που υλοποιείται από το Ε.Π.  "ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥ ΔΥΝΑΜΙΚΟΥ, ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΚΑΙ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗ» 2014-2020" και συγχρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή Ένωση και Εθνικούς Πόρους, παρέχει τη δυνατότητα Πρακτικής Άσκησης σε φοιτητές του Δ’ έτους και επί πτυχίω του Τμήματος, με συμβολική αμοιβή και ασφάλεια 1% κατά κινδύνου ατυχήματος. Για το εαρινό εξάμηνο του ακαδ. έτους 2015-16, προβλέπεται η άσκηση 35 φοιτητών/τριών στην Ελλάδα, διάρκειας δύο συνεχόμενων μηνών μέσα στο παρακάτω διάστημα :

Ημερομηνία Έναρξης  Πρακτικής  :   1/4/2016

Ημερομηνία Λήξης      Πρακτικής   : 31/8/2016

Καλούνται εταιρείες, φορείς και οργανισμοί του δημοσίου και του ιδιωτικού τομέα που ενδιαφέρονται να απασχολήσουν φοιτητές/τριες Βιολογίας στα πλαίσια του προγράμματος να στείλουν αίτημα με ηλεκτρονική επιστολή στην Επιστημονική Υπεύθυνη καθηγήτρια κ. Κατερίνα Δερμών (praktbiology@upatras.gr) αναφέροντας:

1. Σύντομη περιγραφή του αντικειμένου της θέσης.

2. Αριθμό προσφερόμενων θέσεων.

3. Εκτιμώμενες ημερομηνίες έναρξης και λήξης της απασχόλησης.

4. Όνομα και στοιχεία επικοινωνίας υπευθύνου από πλευράς εταιρείας.

Απαραίτητη είναι η εγγραφή στην πλατφόρμα http://atlas.grnet.gr

Τονίζεται ότι οι φορείς υλοποίησης της Πρακτικής ΔΕΝ έχουν καμία οικονομική ή ασφαλιστική υποχρέωση.

Η Επιστημονική Υπεύθυνη

καθ. Κ  Δερμών