ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΑΣΚΗΣΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΠΑΤΡΩΝ: ΤΜΗΜΑ ΓΕΩΛΟΓΙΑΣ

ΤΙΣ/ΤΟΥΣ ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ/ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΤΟΥ Δ’ ΕΤΟΥΣ και ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΟ

Με την παρούσα ανακοίνωση γνωστοποιείται τις φοιτήτριες/τις φοιτητές ότι κατά το τρέχον ακαδημαϊκό έτος (2016-2017) θα πραγματοποιηθεί το πρόγραμμα «Πρακτική Άσκηση Φοιτητών Πανεπιστημίου Πατρών: Τμήματος Γεωλογίας» σύμφωνα με την τροποποίηση της πρόσκληση ΕΔΒΜ12 με αριθμ. Πρωτ.: 11108/01.09.2016 με τίτλο: «Πρακτική Άσκηση Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης», στο πλαίσιο του οποίου 33 τεταρτοετείς και επί πτυχίο φοιτήτριες/ές θα έχουν τη δυνατότητα να εργαστούν με πλήρες ωράριο και υποχρεώσεις σε συναφείς με την Γεωλογία Επιχειρήσεις και Οργανισμούς του Ιδιωτικού και ευρύτερου Δημόσιου τομέα.

Η διάρκεια της πρακτικής άσκησης είναι υποχρεωτικά για τρεις συνεχόμενους μήνες (από Δεκέμβριο 2016 έως και Σεπτέμβριο 2017) με συμβολική αμοιβή (250 € το μήνα) και ασφάλεια (1% κατά κινδύνου).

Αναλυτικές πληροφορίες για τις ημερομηνίες, τη διαδικασία αίτησης και το σχετικό έντυπο καθώς και τον τρόπο αξιολόγησης και επιλογής επισυνάπτονται στο έντυπο αυτό.

Διευκρινιστικές ερωτήσεις μπορείτε να αποστείλετε στην ηλεκτρονική διεύθυνση: a.zelilidis@upatras.gr.

Ο Επιστημονικός Υπεύθυνος

Αβραάμ Ζεληλίδης, Καθηγητής