Τμήμα Φαρμακευτικής: Πρακτική Άσκηση 2016 - 2017

Με την παρούσα ανακοίνωση γνωστοποιείται στις φοιτήτριες/στους φοιτητές ότι κατά το εαρινό εξάμηνο του τρέχοντος ακαδημαϊκού έτους (2016-17) θα πραγματοποιηθεί το πρόγραμμα «Πρακτική Άσκηση Φοιτητών Πανεπιστημίου Πατρών: Τμήματος Φαρμακευτικής» σύμφωνα με την πρόσκληση ΕΔΒΜ12/15-1-2016 με αριθμ. Πρωτ.: 11108/01.09.2016 με τίτλο: «Πρακτική Άσκηση Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης», στο πλαίσιο του οποίου 53 πεμπτοετής φοιτήτριες/ές θα έχουν τη δυνατότητα να εργαστούν με πλήρες ωράριο και υποχρεώσεις σε ιδιωτικά φαρμακεία για τρεις μήνες (Απρίλιος– Ιούνιος 2017) με συμβολική αμοιβή (250 € το μήνα) και ασφάλεια (1% κατά κινδύνου).

Αναλυτικές πληροφορίες για τις ημερομηνίες, τη διαδικασία αίτησης και το σχετικό έντυπο καθώς και τον τρόπο αξιολόγησης και επιλογής επισυνάπτονται στο έντυπο αυτό.