Τμήμα Οικονομικών Επιστημών: Ανακοίνωση για Πρακτική Άσκηση

Με την παρούσα ανακοίνωση γνωστοποιείται στους 4ετείς φοιτητές/τριες του Τ.Ο.Ε ότι κατά το εαρινό εξάμηνο του τρέχοντος ακαδημαϊκού έτους (2017-18) θα πραγματοποιηθεί το πρόγραμμα «Πρακτική Άσκηση Πανεπιστημίου Πατρών: Τμήματος Οικονομικών Επιστημών» σύμφωνα με την τροποποίηση της πρόσκλησης ΕΔΒΜ12 με αριθμ. Πρωτ.: 13937/05.09.2017 με τίτλο: «Πρακτική Άσκηση Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης», στο πλαίσιο του οποίου 40 τεταρτοετείς φοιτήτριες/ές θα έχουν τη δυνατότητα να εργαστούν με πλήρες ωράριο και υποχρεώσεις σε επιχειρήσεις του ιδιωτικού τομέα (και σε περιορισμένες θέσεις στον ευρύτερο δημόσιο τομέα) για τρεις (συνεχόμενους) μήνες (π.χ. Μάρτιος - Μάιος 2018, Απρίλιος - Ιούνιος 2018, Μάιος - Ιούλιος 2018, Ιούνιος - Αύγουστος 2018, Ιούλιος - Σεπτέμβριος 2018) με συμβολική εφάπαξ αμοιβή 750€ (250€ μηνιαίως) και ασφάλεια ΙΚΑ (1% κατά κινδύνου και ατυχήματος), αφού αιτηθούν τη συμμετοχή τους. Το αντικείμενο της εργασίας/πρακτικής σε οποιοδήποτε φορέα απασχόλησης θα πρέπει να είναι οικονομικού/διοικητικού ενδιαφέροντος.