ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΑΣΚΗΣΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΠΑΤΡΩΝ: ΤΜΗΜΑ ΘΕΑΤΡΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ

Το τρέχον Ακαδημαϊκό Εξάμηνο θα πραγματοποιηθεί το πρόγραμμα «Πρακτική Άσκηση Φοιτητών Πανεπιστημίου Πατρών: Τμήματος ΘΕΑΤΡΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ», σύμφωνα με την πρόσκληση ΕΚΤΠ01 με Α/Α ΟΠΣ.: 2702 και αριθμ πρώτ.: 3656/2-7-2018 με τίτλο: «Πρακτική Άσκηση Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης» για το ακαδημαϊκό έτος  2018-2019, στο πλαίσιο του οποίου εικοσιπέντε (25) τριτοετείς και τεταρτοετείς φοιτήτριες/ές (συνολικά) θα έχουν τη δυνατότητα να απασχοληθούν με πλήρες ωράριο κατά τους μήνες Απρίλιο και Μάιο με συμβολική αμοιβή (250€ το μήνα) και ασφάλεια (1% κατά κινδύνου) σε πολιτιστικούς φορείς της Πάτρας και της Αθήνας.

Η αμοιβή και οι ασφαλιστικές εισφορές των φοιτητών θα καταβάλλονται μέσω του Ειδικού Λογαριασμού Κονδυλίων Έρευνας του Πανεπιστημίου Πατρών στο πλαίσιο της Πράξης «Πρακτική Άσκηση Πανεπιστημίου Πατρών», που υλοποιείται σύμφωνα με το Επιχειρησιακό Πρόγραμμα «Ανταγωνιστικότητα Επιχειρηματικότητα και Καινοτομία» και συγχρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή Ένωση (Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο-ΕΚΤ) και από Εθνικούς πόρους, σύμφωνα με τους όρους και τους κανόνες του Προγράμματος.

Η περίοδος των αιτήσεων των φοιτητών και των φορέων απασχόλησης ξεκινάει σήμερα Τετάρτη 20/02/2019 και ολοκληρώνεται την Τετάρτη στις 06/03/2019.

Όσες και όσοι ενδιαφέρονται να συμμετάσχουν παρακαλούνται να καταθέσουν υπογεγραμμένη έως και την Τετάρτη 6 Μαρτίου 2019 τη σχετική αίτηση στη Γραμματεία (με Αριθμό Πρωτοκόλλου) και ηλεκτρονικώς στο e-mail του Επιστημονικού Υπευθύνου (gsampatak@upatras.gr).

Τα αποτέλεσμα της επιλογής των φοιτητών θα αναρτηθεί στον ιστότοπο Γραμματείας του Τμήματος και στον ιστότοπο του Γραφείου Πρακτικής Άσκησης, ενώ ενστάσεις θα έχουν τη δυνατότητα να υποβάλλουν οι φοιτητές εντός πέντε ημερών από την επόμενη της ημέρας ανάρτησης των αποτελεσμάτων αξιολόγησης. Οι ενστάσεις θα κατατίθενται στο πρωτόκολλο του Ειδικού Λογαριασμού Κονδυλίων Έρευνας (ΕΛΚΕ) και θα εξετάζονται από την Επιτροπή Αξιολόγησης Ενστάσεων & Προσφυγών του ΕΛΚΕ

Επισυναπτόμενα: