Ανάρτηση Προσωρινά Αποτελέσματα κατάταξης αιτούντων φοιτητών για ΠΑ (2019)

Μετά το πέρας του χρόνου υποβολής των αιτήσεων εκδήλωσης ενδιαφέροντος από τους φοιτητές του Τμήματος ΔΠΦΠ για τη συμμετοχή τους στο μάθημα της Πρακτικής Άσκησης (ΠΑ), διαπιστώθηκε ότι υπέβαλαν αίτηση 61 φοιτητές.

Με δεδομένο ότι o αριθμός των θέσεων της ΠΑ που εγκρίθηκαν από το Πανεπιστήμιο Πατρών για την περίοδο αυτή ανέρχεται στις σαράντα (40), πραγματοποιήθηκε αξιολόγηση των αιτήσεων των φοιτητών από την Επιτροπή ΠΑ του Τμήματος και ακολούθησε η κατάταξή τους στη λίστα του παρακάτω πίνακα. Επισημαίνεται ότι όλοι οι αιτούντες φοιτητές κατατάχτηκαν κατά φθίνουσα σειρά σύμφωνα με τον αριθμό που προκύπτει από τα παρακάτω 3 κριτήρια ως εξής:

Σειρά κατάταξης = α*β/γ

Όπου:

α) Ο αριθμός των μαθημάτων στα οποία έχει εξετασθεί επιτυχώς ο φοιτητής.

β) Ο μέσος όρος βαθμολογίας του φοιτητή.

γ) Το έτος σπουδών του φοιτητή.

Μετά την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων επιλογής των φοιτητών θα υπάρξει προθεσμία πέντε (5) ημερών για τυχόν ενστάσεις οι οποίες θα γίνονται στην Επιτροπή Ενστάσεων και Προσφυγών του ΕΛΚΕ (έως 7 Δεκεμβρίου) και στη συνέχεια ο οριστικός πίνακας θα αναρτηθεί την 8 η Δεκεμβρίου 2018 έξω από τη Γραμματεία του Τμήματος και στο e-class.

Εκ μέρους της Επιτροπής Πρακτικής Άσκησης

Γ. Κεχαγιάς