Πρόσκληση ενδιαφέροντος για Πρακτική Άσκηση στο IPD Institution.

Το IPD Institution Think Tank for Development and Evolution συνεχίζοντας με επιτυχία  το πρόγραμμα DRS (Digital Road Shows) με στόχο την ενίσχυση της επιχειρηματικής εξωστρέφειας της Ελληνικής οικονομίας και την ενθάρρυνση της ανάπτυξης επενδυτικών συνεργειών με χώρες του Αραβικού Κόλπου, μπορεί να υποδεχτεί έως και  4 άτομα στα πλαίσια της ψηφιακής επιχειρηματικής επικοινωνίας.
Θα προτιμούσαμε από πλευράς των φοιτητών  να έχουν καλή γνώση της Αγγλικής γλωσσάς.
Με την προσέλευση τους στον οργανισμό μπορούνε να παρακολουθούν σύντομα on studio σεμινάρια συνολικά 20 ωρών  με στόχο την βελτίωση της δίκης τους επιχειρηματικής επικοινωνιακής δεξιότητας.
Η ενασχόληση των φοιτητών κατά την πρακτική τους άσκηση με μεγάλους Αραβικούς Χρηματοοικονομικούς και Επενδυτικούς οργανισμούς δημιουργεί μη δεσμευτικές αλλά εν δυνάμει ισχυρές προοπτικές μελλοντικής επαγγελματικής απασχόλησης .

Ο πρόεδρος του IPD THINKTANK
Νικόλαος  Α. Σαμαράς