ΕΚΔΗΛΩΣΗ "MENTORING DAY 2: ΑΝΑΠΤΥΞΗ BUSINESS PLAN"

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ – ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Mentoring Day 2
ΜΟΝΑΔΑ ΚΑΙΝΟΤΟΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΠΑΤΡΩΝ

Σας προσκαλούμε την Τρίτη 5 Φεβρουαρίου 2013 και ώρα 12:00 – 15:00 στην 2η Ημέρα Καθοδήγησης από Μέντορες (Mentoring Day 2) με τίτλο «Ανάπτυξη Business Plan» που θα λάβει χώρα στην Αίθουσα Τελετών του Πανεπιστημίου Πατρών, κτήριο Ά, 1ος όροφος.

Η εκδήλωση διοργανώνεται στα πλαίσια των δράσεων της συμβουλευτικής καθοδήγησης (mentoring) της Μονάδας Καινοτομίας και Επιχειρηματικότητας (ΜΟΚΕ) του Πανεπιστημίου Πατρών σε συνεργασία με τη Μονάδα Καινοτομίας και Επιχειρηματικότητας (ΜΚΕ) του Ελληνικού Ανοιχτού Πανεπιστημίου, υπό την αιγίδα της Δομής Απασχόλησης και Σταδιοδρομίας (ΔΑΣΤΑ) του Πανεπιστημίου Πατρών.

Στόχος της εκδήλωσης είναι να μεταδώσει στους ενδιαφερόμενους φοιτητές και αποφοίτους των δύο Πανεπιστημίων, τις απαραίτητες γνώσεις για την εκπόνηση ενός επιχειρηματικού σχεδίου (Business Plan). Θα παρουσιαστούν και θα εξεταστούν όλα τα στοιχεία που πρέπει να προβλέπονται από ένα Business Plan, σχετικά με την εταιρική λειτουργία, τη διαδικασία της έρευνας και της μελέτης μιας επιχείρησης. Θα αναλυθούν επίσης οι εναλλακτικές στρατηγικές και οι πιθανότητες επίτευξης των στόχων του επιχειρηματικού σχεδιασμού.

Προσκεκλημένοι ομιλητές της εκδήλωσης είναι μέλη του Κέντρου Εθελοντών Μάνατζερ Ελλάδος (ΚΕΜΕΛ):

• Ιωάννης Μεθόδιος, π. Πρόεδρος & Δ/νων Σύμβουλος Accenture, Ελλάδος

• Ιωάννης Κώτης, π. Πρόεδρος Algida/Unilever, Ελλάδος

• Αντώνης Ματσιτέλης, π. Γενικός Δ/ντής Johnson & Johnson, Ελλάδος

Για να δηλώσετε συμμετοχή στην εκδήλωση, συμπληρώστε το όνομα και τα στοιχεία επικοινωνίας σας έως 01/02/2013, εδώ.
Μετά το πέρας της εκδήλωσης θα δοθούν βεβαιώσεις συμμετοχής.
Για περισσότερες πληροφορίες, μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας:
email: innovation@upatras.gr, mke@eap.gr
τηλ.: 2610 362170, 2610969044, 2610 367611