Δ' ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ/ΕΣ ΤΕΕΑΠΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ

ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΙΑΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ & ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗ Σ (Ε.Π.Ε.Δ.Β.Μ.)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΜΕΙΒΟΜΕΝΗΣ ΠΡΑΚΤΙΚΗΣ ΑΣΚΗΣΗΣ

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΑΤΡΩΝ: ΤΜΗΜΑ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΤΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ & ΤΗΣ ΑΓΩΓΗΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΧΟΛΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ   (ΤΕΕΑΠΗ)

Επιστημονικός  Υπεύθυνος: Νεκτάριος Στελλάκης (nekstel@upatras.gr)

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ

ΠΡΟΣ ΤΙΣ ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ/ΤΟΥΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΤΟΥ Δ’ ΕΤΟΥΣ

Με την παρούσα ανακοίνωση γνωστοποιείται στις φοιτήτριες/στους φοιτητές ότι κατά το εαρινό εξάμηνο του τρέχοντος ακαδημαϊκού έτους (2013-14) θα πραγματοποιηθεί για τέταρτη συνεχή χρονιά το πρόγραμμα «Πρακτική Άσκηση Πανεπιστημίου Πατρών: ΤΕΕΑΠΗ» στο πλαίσιο του οποίου 31 τεταρτοετείς φοιτήτριες/ές θα έχουν τη δυνατότητα να εργαστούν με πλήρες ωράριο και υποχρεώσεις σε δημόσια νηπιαγωγεία της Πάτρας για τέσσερις μήνες (Φεβρουάριος – Μάιος 2014) με συμβολική αμοιβή και ασφάλεια, που θα καλυφθούν από το ανωτέρω πρόγραμμα, αφού παρακολουθήσουν ειδικά σεμινάρια/εργαστήρια προετοιμασίας (Ιανουάριος 2014).

Αναλυτικές πληροφορίες για τις ημερομηνίες, τη διαδικασία αίτησης και το σχετικό έντυπο καθώς και τον τρόπο αξιολόγησης και επιλογής επισυνάπτονται στο έντυπο αυτό.

Διευκρινιστικές ερωτήσεις μπορείτε να αποστείλετε στην ηλεκτρονική διεύθυνση: prakteeaph@upatras.gr.

Ο Επιστημονικός Υπεύθυνος

Νεκτάριος Στελλάκης, Επίκουρος Καθηγητής

5 Δεκεμβρίου 2013

ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ

5/12/ 2013

Δημοσιοποίηση ανακοίνωσης προγράμματος για το έτος 2013/14

20/12/2013

Λήξη προθεσμίας υποβολής αίτησης συμμετοχής

23/12/2013

Δημοσιοποίηση των έγκυρων αιτήσεων

13/1/2013

Δημοσιοποίηση των επιλεχθέντων υποψηφίων φοιτητριών/ών

Ιανουάριος 2014

• Εργαστήρια προετοιμασίας
  • Επιλογή νηπιαγωγείων

1/2/2014

Έναρξη πρακτικής άσκησης

ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ

1. Αναζητήστε το έντυπο «19Ε06ΠΑ19_ΦΟΙΤ_ ΤΕΕΑΠΗ_2014» στην ιστοσελίδα:  http://praktiki.upatras.gr/node/86
  2. Αποθηκεύστε το στον υπολογιστή σας, συμπληρώστε το, μετονομάστε το ως «ΕΠΩΝΥΜΟ_ΑΙΤΗΣΗ»  και αποστείλετέ το εντός των προβλεπομένων ημερομηνιών (καταληκτική 20/12/2013) στη διεύθυνση: prakteeaph@upatras.gr
  3. Καταθέστε στη θυρίδα του Επιστημονικού Υπευθύνου (Νεκ. Στελλάκη) στον Τομέα ΚΘΑ επικαιροποιημένο αντίγραφο της αναλυτικής σας βαθμολογίας.
  4. Μετά την κατάθεση της αίτησης θα λάβετε ηλεκτρονική επιστολή επιβεβαίωσης της ολοκλήρωσης της διαδικασίας.

Σημείωση: Για να θεωρηθεί ολοκληρωμένη η διαδικασία αίτησης θα πρέπει να κατατεθούν και τα δύο έγγραφα (αίτηση & αναλυτική βαθμολογία)

Η παρούσα ανακοίνωση θα αναρτηθεί:

• στην ιστοσελίδα του Προγράμματος (praktiki.upatras.gr)
  • στην ιστοσελίδα του Τμήματος (ecedu.upatras.gr)

και θα τοιχοκολληθεί:

• στη Γραμματεία του Τμήματος