NEA ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ: «Πρακτική Άσκηση Φοιτητών Πανεπιστημίου Πατρών: Τμήμα Χημείας»

Με την παρούσα ανακοίνωση γνωστοποιείται στις φοιτήτριες/στους φοιτητές ότι κατά το τρέχον ακαδημαϊκό έτος (2017-18) θα πραγματοποιηθεί το πρόγραμμα «Πρακτική Άσκηση Φοιτητών Πανεπιστημίου Πατρών: Τμήμα Χημείας» σύμφωνα με την τροποποίηση της πρόσκληση ΕΔΒΜ12 με αριθμ. Πρωτ. 13937/05-09-2017 με τίτλο: «Πρακτική Άσκηση Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης», στο πλαίσιο του οποίου 35 τεταρτοετείς φοιτήτριες/ές θα έχουν τη δυνατότητα να εργαστούν με πλήρες ωράριο και υποχρεώσεις σε συναφείς με το αντικείμενο του Τμήματος επιχειρήσεις και φορείς του ιδιωτικού και ευρύτερου Δημόσιου τομέα. Η διάρκεια της πρακτικής άσκησης είναι τρεις (3) συνεχόμενοι μήνες, έως και τον Σεπτέμβριο 2018, με συμβολική αμοιβή (250 € το μήνα) και ασφάλεια (1% κατά κινδύνου).
Κατόπιν τούτου καλούνται οι φοιτητές που ενδιαφέρονται να πραγματοποιήσουν Πρακτική Άσκηση στα πλαίσια του προγράμματος να καταθέσουν στην Γραμματεία του Τμήματος Χημείας, Δευτέρα, Τρίτη και Πέμπτη και ώρα 12:00-13:30 τα ακόλουθα:

Επισυναπτόμενα: